Slovo úvodem

5. června 2007 v 18:04 | T(h)om |  Fotografování
Moji přátelé a rodinní příslušníci mi často kladou otázky ohledně fotografování a úprav fotek na počítači. Občas se mi dokonce ozvou i zcela neznámí lidé, kteří navštívili mé internetové fotoalbum a žádají pomoc nebo aspoň radu jak dosáhnout lepší kvality svých obrázků. Všechny tyhle otázky a důvěra ohledně tématu mě sice velice těší, ale hned na úvod musím prohlásit, že nejsem žádný profesionál, nikdy jsem nenavštěvoval žádné odborné kurzy a také nefotím drahou zrcadlovkou za třicet tisíc korun. Stejně tak ani úroveň svých fotografií nepovažuji za profesionální. Přesto se snad trochu neskromně odvážím říct, že ve srovnání s mnohými fotografiemi mých známých si připadám trochu úspěšnější. Důvodem však mnohdy není nějaký talent, ale obyčejné detaily z techniky digitální fotografie. Tím také upozorňuji všechny nadšence kinofilmu, že v této rubrice se budu věnovat téměř výhradně digitálnímu fotografování.

Z výše uvedených důvodů tedy prosím neberte moje články za nějaké odborné návody nebo vychloubání. Zkrátka bych zde rád uveřejnil své zkušenosti a poznatky. Hlavním cílem je však srozumitelnou formou osvětlit všem naprostým laikům, případně začátečníkům a novopečeným majitelům digitálního fotoaparátu ty nejzákladnější principy digitální fotografie a varovat je před nejčastějšími chybami, jakých se fotografové dopouštějí.

Máte-li nějaké dotazy či připomínky tak se ozvěte. Rád poradím a případně se i poučím od zkušenějších.Přeji dobré světlo a spoustu skvělých záběrů!