Návrat z přírody a slejvák jak sviňa

26. června 2008 v 21:07 | T(h)om |  Milý deníčku...
Středa 25.6.2008
Tedy přiznám se vám, že mě občas pěkně naštve když mají meteorologové pravdu. Na druhou stranu mě ale těší, že se ta pravda potvrdila až ve chvíli kdy si pohodlně sedím na gauči v obýváku. Kdyby mě totiž takový slejvák jaký právě zuří venku na ulici chytil ještě před pár hodinami na kole v hlubokých jesenických hvozdech, asi by to byl slušný masakr. Blesk stíhá blesk, stromy před naším panelákem se prohýbají nápory větru a auta, která jen sporadicky projedou po silnici připomínají spíš miniaturní čluny na rozbouřeném oceánu. Vzhledem k faktu, že celý den se rtuť v teploměru šplhala ke třicítce a obloha byla jako vymetená je to změna značně drastická. Jak mi zavelela draze nabitá zkušenost (bleskem vypálená televize dovezená teprve před týdnem z prodejny) odpojil jsem z elektrické sítě většinu elektrospotřebičů a koaxiální kabely antény z obou televizorů. Jak se ovšem říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Ulice prostě už delší dobu potřebovaly spláchnout, vyprahlá příroda vláhu jistě ocení a co se mě týče, uvítám trochu chladného vzduchu po tak parném období. Dokonce jsem otevřel lodžie v obou pokojích svého skromného příbytku a teď nechávám bytem procházet vlahý průvan - prostě klimatizace zadarmo. A ještě jeden postřeh na závěr: Zatímco pouliční osvětlení nefunguje, okna v okolních domech vesele svítí. Zajímavé….
V podstatě jsem tento příspěvek chtěl psát jako popis své další cyklotúry, dnes zvlášť brutální, ale jak tak na to koukám nechám to na další článek. Momentálně mi stejně nefunguje internetové připojení a tak mám čas ho v klidu sesmolit. Zkrátka si tu ještě za rachotu deště dopíšu co toužím. A pak třeba druhý den až net bude zapojen na blog všechno vložím. Díky za pozornost a doufám, že vy jste tu malou českou Katrínu přežili v pohodě někde v teple u sklenice chutného moku či talíře žvance.
Čtvrtek 26.6.2008
A opět změna: Jelikož dnešní počasí by byl hřích strávit doma u počítače, opět jsem vyrazil na kolo a vrátil se až večer. Z toho důvodu není slibovaný turistický příspěvek hotov. Díky za pochopení - při nejbližší příležitosti to napravím.