Knihy v mp3 zdarma na ČRo jsou prostě skvělé

26. září 2008 v 16:54 | T(h)om |  Milý deníčku...
Už jsem se nedávno zmiňoval o stránkách Českého Rozhlasu, kde je možné poslechnout si nebo dokonce zdarma stáhnout stěžejní díla české literární klasiky v mp3. Sám jsem si včera stáhl Jiráskovy Staré Pověsti České a musím říct, že jsem nadšený. Knihy čtou přední umělci, skvěle se to poslouchá a navíc datový tok 56kbps je kvalitativně dostatečný, a přitom dost malý na to, aby soubory nezabíraly mnoho místa. To je výborné pro případ stahování "empétrojek", které jsou tak staženy než mrknete okem. Dnes už to nestihnu, ale zítra si ještě stáhnu Švejka a snad i něco navíc. Až v neděli vyrazím na dovolenou na Krétu, cesta na letiště i tři hodiny v letadle mi aspoň příjemně utečou. Už se opravdu těším jak se budu slunit na pláži, popíjet frappé, cpát se gyrosem a přitom s přimhouřenýma očkama poslouchat.
PS: Spoustu z nabízených děl jsem pochopitelně kdysi poctivě přečetl z knížky, a to dokonce z vlastní vůle, nikoliv z nutnosti. To ale bylo víc času, nebyla možnost, jakou dnes ČRo nabízí a také uznejte, že přehrávač MP3 se převáží přece jen pohodlěji než stoh knih.
 


Komentáře

1 Sabush Sabush | Web | 27. září 2008 v 16:21

Díky za komentář a pochvalu..:)

Šumperk je krásný město, hlavně teda vaše divadlo a celkově centrum... Ty jsi taky byl na letošním S.M.A.D.u?

No nic, jdu si to tu trochu prozkoumat:).

Zatím;)

2 Tomáš Tomáš | Web | 27. září 2008 v 20:13

Šumperk za těch pár let, kdy tady probíhají nejrůznější opravy a rekonstrukce urazil ohromný kus cesty. Když potom zmizela lešení a stavební stroje, na svět vykouklo krásné město zbavené šedavého nánosu z osmdesátých let. Bohužel nevím co je to S.M.A.D., takže na tu tvou otázku neumím odpovědět.

Komentáře jsou uzavřeny.