Předpověď počasí na Google Earth

21. září 2008 v 12:20 | T(h)om |  TechnorubrikaTroufám si tvrdit, že aplikace Google-Earth je už známá většině uživatelů internetu. Málokdo odolá kouzlu virtuálního cestování zdarma, které Google nabízí. Umí ale i více věcí než jen zvětšovat nebo přibližovat satelitní snímky Země nebo fotky uživatelů na serveru Panoramio. Jednou z těch nejužitečnějších je podle mého názoru sledování počasí kdekoliv na planetě. Podívejme se tedy na tuto zajímavou funkci blíže:
Google-Earth nabízí pochopitelně více než jen ukázat, kde je kolik stupňů a jestli tam svítí sluníčko, třebaže tohle asi bude lidi zajímat nejvíce. Program zobrazuje teplotu ve stupních Celsia i Farnheita a hned u údaje o teplotě je i ikonka s obrázkem stavu počasí. Sluníčko - jasno, obláček - zataženo, atd. Abyste se však k těmto informacím vůbec dostali, je nutné nejprve zakliknout volbu "Počasí" v nabídce tzv. vrstev na levé straně monitoru. Pod položkou "Počasí" se nachází ještě čtyři další okénka, které můžete zaškrtnout nebo naopak odznačit.


Oblačnost: Zobrazí snímky oblačnosti nad vybraným územím získané prostřednictvím meteorologických družic.


Radar: Zobrazí oblasti, kde se právě nacházejí srážky. Jejich detekci zajišťuje Dopplerův radar a podobné obrázky jistě znáte i z televizních předpovědí

Aktuální situace a předpověď: Zobrazíte údaje o aktuálním počasí na nejrůznějších částech mapy. Je potřeba pochválit, že údaje mapu zaplňují dost hustě a tak je lze brát i jako regionální údaje. Čím více se pohledem programu "přiblížíte" k povrchu, tím více informací uvidíte. Po kliknutím myší na ikonku s obrázkem počasí se navíc objeví okno s předpovědí na další dny. Kdykoliv a kdekoliv.

Informace: Zakliknutím této volby zobrazíte okno, kde si můžete přečíst odkud program získává data a jak vlastně funguje.

Věřím, že spousta z vás tuhle vynikající možnost už tak vynikajícího prográmku využije. Třeba před odjezdem na dovolenou nebo ke vzdáleným příbuzným. Přeji tedy šťastnou cestu a krásné počasí.