Georgioupolis Beach Hotel

4. listopadu 2008 v 2:09 | Tomáš Kelar |  Kréta 2008
Hotel Georgoupolis Beach je dvoupatrová budova oranžové barvy. Stojí hned u silnice nedaleko moře a z jedné strany ji obepíná zahrada, zatímco z druhé je bazén s lehátky a slunečníky. K recepci dojdete buď přes bazén nebo hlavní vchod mezi barovým a jídelním křídlem. Ovšem neočekávejte, že tam vždycky někdo bude. Z toho co jsem vypozoroval je to spíš výjimka než pravidlo. Klíč od pokoje je tedy lepší mít u sebe než spoléhat na personál. Personál je kapitolka sama pro sebe. Dle mého pozorování tam skutečně fungují jen dvě osoby - pokojská a recepční, která mimo to dělá i barmanku a servírku při večeřích. Lze tu sice narazit ještě na postarší manželský pár majitelů, ovšem od těch moc neočekávejte. Ji lze občas zahlédnout jak netečně sleduje průběh večeří, on zase většinou jen leží na gauči u baru. Mladičká pokojská a Maria, zmíněná servírka sice dělají co se dá, ale ne vždycky na to stačí. Proto taky ne vždycky vypadají vesele, ale když je o něco požádáte, vždycky se vynasnaží vám vyhovět. Pokoje jsou pěkné. K dispozici je malá koupelna s WC (papír se jako všude v Řecku nesplachuje, ale hází do odpadkového koše), terasa, televize, fén a malá lednička. Od některých spolubydlících jsme sice zaslechli stížnosti na špatný stav některých částí vybavení, ale my jsme měli všechno v pořádku. Navíc na dovolenou nejezdíme kvůli hotelu. Hotel je pro nás místo k přespání, případně k jídlu, takže prkotiny se snažíme moc neřešit. Když už padla zmínka o jídlu, gurmáni by také měli volit asi hotel jiný. Snídaně je každý den stejná. Na stolech je k výběru bílý chléb, smažená či vařená vejce, ovesné vločky, cornflaky, různé marmelády (mimochodem vynikající), med, hnusný salám, plátkový sýr, máslo, jogurt, margarín a nějaká ta zelenina. Oproti večeřím si můžete vzít i nápoje - buď čaj, džus (spíš sirup) nebo kávu. Ohledně večeří nečekejte nic extra. Zdá se, že menu se řídí dny v týdnu. V pondělí, úterý, středu atd. je prostě vždycky to stejné jídlo každý týden. Dva až tři druhy příloh (brambory, kaše, těstoviny, rýže), pečené maso, mleté maso, nějaká ta omáčka, výjimečně ryba, zelenina a tradičně bílý chléb. Nápoje je možno objednat u servírky, ale je třeba je zvlášť zaplatit. Není to sice nejlevnější, ale čerstvý pomerančový džus s ledem za dvě eura stojí. Už proto, že ho je víc než za stejné nebo větší peníze někde v taverně ve městě. A tím se dostáváme k dalšímu nešvaru večeří v tomto hotelu - ovoci. Milovníci zeleniny jistě nebudou mít ke stížnostem důvod, ovšem ti, kdož si brousí zuby na nějaké místní ovoce pohoří. Jediným ovocem je meloun, který bývá rozebrán během pár minut. Zkušenější hosté už o tom vědí a tak to někdy u stolu s mísami vypadá jako v Somálsku při rozdávání humanitární pomoci - hlavně když přijedou čeští vesničani bez špetky vychování. Ale o tom jindy...
Jestliže jste se nechali v prospektu cestovní kanceláře zlákat formulkou "hotel s možností sportovního vyžití", napálili vás. Sportovní vyžití tu není prakticky žádné až na zmíněný bazén. Aspoň že u něj máte zdarma lehátko i slunečník.
Třebaže hotel leží na okraji městečka, úplný klid tady taky neočekávejte. Přímo kolem areálu vede jedna z hlavních silnic, kousek odtud je přístav a kolem čtvrté hodiny v noci vás občas probudí popelářské auto. Po silnici neustále projíždí auta nebo všudypřítomné skůtry a z přístavu sem doléhá křik hejn racků a hus, na které na Krétě narazíte překvapivě častěji než byste čekali.
Nechci ovšem aby to vypadalo že jsme byli vyloženě nespokojení. Uvědomujeme si, že za peníze, které jsme zaplatili nemůžeme čekat žádný luxus stejně jako od hotelu s "pouhými" třemi hvězdičkami. Na druhou stranu rozmazlenější klienti zvyklí na vyšší standard by se raději měli rozhodnout pro hotel vyšší kategorie.
 


Komentáře

1 Niqita Niqita | 12. července 2011 v 10:41 | Reagovat

Tak mi sme byli spíš v komplexu na druhé straně města, ale ty snídaně a večeře naprosto stejné :/

2 T(h)om T(h)om | Web | 14. července 2011 v 9:42 | Reagovat

[1]: Pravda, jídlo na hotelu nic moc, ale nic není ideální.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.