Můj pohled na tetování

10. listopadu 2008 v 9:44 | T(h)om |  Mišmaš
Občas možná působím staromódně a sucharsky. Moje tvrzení že nekouřím a nepiju alkohol protože jsem k tomu nenašel dobrý důvod může někomu zavánět vychloubačným poučováním. Ale co, říkám si. Hlavní je, že vím co chci a umím si za tím stát navzdory většinovému nesouhlasu. Tabák a nikotin je předmětem podobných debat odnepaměti, ale před nějakými deseti - možná i méně lety se mezi lidmi rozmohla další "móda", kterou tak úplně nechápu. Tetování.

Tetovacích salónů přibývá. Dá se říct, že je najdeme v každém větším městě a při návštěvě koupaliště brzy zjistíte, že nějakou tu "kérku" už mají i patnáctiletí mládežníci. Nedá mi to nezeptat se "proč?". Protože TO má každý? Protože tetovaní jsou všichni svalovci v akčních filmech? Protože tetovat se nechává David Backham i jeho manželka Victoria? Protože jsou tetovaní kamarádi a protože je to prostě moderní? Nevěřím, že všichni, kdo se tetovat nechali budou i za pět let tvrdit, že to byl dobrý nápad a docela se děsím toho, jak budou za padesát let vypadat všichni ti důchodci, kterým se čínský znak na paži roztáhl do zcela neidentifikovatelného mazance. Osmdesátileté babičky se smrtkou na zádech - to bude teprve terno! Ornament trnových větviček omotaných kolem kotníků se pomalu přemění na roztrhané podvazky a majitelé budou před dunícími reprobednami s Tokio Hotel nebo třeba AC/DC vzpomínat na to, jak se svým kdysi novým tetováním oslňovali podobně poznamenané protějšky na pláži.
Možná že nejsem moderní. Možná že tetovací mánie časem pomine. Nikomu nevyčítám že se nechal tetovat. Jen jsem zvědav jak bude vypadat "naše" generace důchodců. Možná, že v ní pak budu vypadat jako ten nejmodernější.
 


Komentáře

1 vaci vaci | 10. listopadu 2008 v 12:15 | Reagovat

Protože je to moderní... :D A chtěl by si vědět jak bude tetování vypadat u lidí v důchodu? Ok - hned zítra se jdu objednat na jeden trnový podvazek nad kotník... ;)

A teď vážně. Tetování lze přece odstranit :)

2 Tomáš Tomáš | Web | 10. listopadu 2008 v 13:01 | Reagovat

Lze, ale údajně to vyjde draho a je to bolestivé. To už je lepší se do toho vůbec nepouštět.

3 Aailyyn Aailyyn | Web | 10. listopadu 2008 v 17:27 | Reagovat

to samozřejmě nesmím být tele a nechat se tetovat jen proto, že jsem to viděla od kamarádky...

mám to proto, protože se mi to líbí, případně kvůli tomu, že chci něco vyjádřit, nenechala bych si dát na tělo bezvýznamnou čmáranici...

uvedu mírně jiný příklad, osobně mám piercing. ten se dá docela snadno vyndat. má ho každý druhý, o nějaké snaze o sebevyjádření a odlišení tedy nemůže být ani řeč (kromě toho, už vím, kdo jsem a kam jdu, nepotřebuju své já takto demonstrovat)

prostě se mi to líbí, ty ozdůbky neberu jako něco, co mi bude časem překážet nebo mě hyzdit, staly se za těch několik let částí mě. ten nejstarší, co teď mám, jsem si nechala dělat v patnácti a rozhodně mi nepřijde, že by to tehdy byl pubertální rozmar, kterýho zpětně lituju, je to za těch několik let moje součást...  

na podobné nářky odpovídám, že za dvacet-třicet i víc let, až já zestárnu, už budou potetovaní všichni, v tu dobu už tetovaní důchodci nebudou nic výjmečnýho

4 Elisabeth Elisabeth | Web | 11. listopadu 2008 v 12:29 | Reagovat

Taky jsem chtěla tetování, kde končí krk a začínají záda - asi vaz nebo temeno. Chtěla jsem čínský znak, protože se mi to líbilo a nikdo to ani neměl. Než jsem se rozhoupala, týdny plynuly a já čekala na příjem z brigády, pak jsem potkala hned dvě holky, co měly čínský znak na temeni a já si řekla, že jsem výjimečná už tím, kdo jsem a že se nemusím nechat označkovat. Dalšími důvody byly taky prašule a tak by tetování vypadalo za pár desítek let

5 Lištička Lištička | Web | 13. listopadu 2008 v 15:35 | Reagovat

Jsem moc ráda, že jsem potkala dalšího člověka, který nekouří a nepije :)

Co se tetování týče, líbí se mi, pokud je nenápadné a pokud ho nemá člověk jen proto, aby byl "in". Kérky přes celá záda, považuji za extravagantní a obdivuji ty lidi, kteří do toho jdou. Kvůli bolesti, financím, ale i obtížnému odstranění. Některá tetování jsou až ohyzdná.

Já sama bych do něj klidně šla, pokud bych měla pocit, že je to pro mě důležité. Ale myslím, že člověk, který je osobností sám o sobě, žádné tetování nepotřebuje.

Je to čistě jen o touze po něčem novém, případně té snaze o vybočení z davu. Nebo se mýlím?

6 Jeremy Jeremy | Web | 31. března 2009 v 17:54 | Reagovat

Tak jsem našel Tvůj článek o tetování, o kterém jsi se zmiňoval. Dalo mi to trochu zabrat, ale nakonec kamarád Google pomohl :-) Jenom bych k tomu dodal už jednu věc, že co se týče určování nějakých trendů, módy, apod. tak právě takoví jako je David Beckham a jeho žena Victoria, to nejvíce ovlivňují.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.