Potíže ve videopůjčovně a fotoprocházka městem

25. listopadu 2008 v 18:26 | T(h)om |  Šumperk
Nevím jestli jen u nás jsou tak nespolehliví lidé, kteří vrací do půjčovny DVD se zpožděním. Každopádně jsem na tento problém narazil v posledních dvou dnech dvakrát, což není právě dobrá vizitka. Ovšem ne pro mě. Já jsem si jen chtěl půjčit nějaké filmíky a ty, které jsem chtěl vidět bohužel byly vždycky půjčené a včas nevrácené. Abych se pojistil, nechal jsem si dokonce tři filmy na dnešek rezervovat, ale ani to nepomohlo. Poprvé jsem přišel do půjčovny skoro hodinu před smluveným časem a dva ze tří filmů ještě nebyly na pobočce. Říkal jsem si tedy, že se trochu projdu po městě a vrátím se zase za hodinu, kdy už by mělo být všechno v pořádku.

No.... nebylo. Z tohoto důvodu mám tedy DVD jen dvě - to třetí stále chybělo a mě se nechtělo déle čekat. No, aspoň jsem se hezky vyvenčil v ulicích a pořídil pár snímečků v centru našeho města. Mimo centrum je sice taky hezky, ale nebylo moc času ani chuti tam zajít. Kvalitu snímků prosím omluvte, protože jsem u sebe měl jen mobilní telefon a musel vzít zavděk v něm vestavěným foťákem. Pár obrázků vám tedy dávám zde na blog jako takovou procházku ve virtuální podobě. Snad se budou líbit:

Budova šumperského divadla. Po požáru v roce 1995 prošla důkladnou rekonstrukcí a dnes už zase slouží jako stánek s duševní potravou.

Gescheiderův dům - Dům evropského setkávání. Šumperk vstoupil v partnerství s několika dalšími městy z celé Evropy.
Rohový dům na Hlavní třídě s malovaným štítem.
Budova bývalého kláštera, dnes střední zdravotnická škola.
Cesta k farnímu kostelu, která dále pokračuje na náměstí Míru. Asi 100 metrů od tohoto místa stojí bývalý zámek - dnes Střední škola železniční a památkové péče. Ve zdi jednoho z blízkých domů se nachází švédská dělová koule po středověkém obléhání města.
"Lavička vzkazů" před radnicí. V lavičce vedle sochy matky s dítětem jsou vyryté vzkazy obyvatel celého světa a významných osobností.
Pohled k centru města z parku "u Mototechny".
Radnice na náměstí Míru.
Nejnovější přírůstek moderních nákupních center ve městě, palác Schönberg (německý název města - "pěkný kopec"). Někdo ovšem může namítnout, že tato stavba trochu narušuje vzhled starého náměstí Republiky, a že městu vzala jeden z výhledů na centrum.
Historický dům vedle finančního úřadu dlouhou dobu chátral. Po nedávné rekonstrukci je z něj opět jedna z nejkrásnějších budov v Šumperku.
Rekonstrukcí prošla i budova někdejšího kina Svět. Dnes se v něm už kino nenalézá. Své místo zde našly restaurace, prodejny a kanceláře. Celkový vzhled je však proveden podle původních dobových záznamů a fotografií ze třicátých let 20. století.
Náměstí, tzv. "Točák", prošlo také několika rekonstrukcemi, které mu velmi prospěly.
Tohle jsem nevyfotil moc dobře - ve spodní části fialové budovy se nachází pasáž s prodejnami a bary. V prvním patře je pak restaurace, kam občas s přítelkyní chodíme na gáblík.
Cesta od "Točáku" k budově pošty.
 


Komentáře

1 Brabikate Brabikate | Web | 25. listopadu 2008 v 19:41 | Reagovat

V Šumperku jsem nikdy nebyla, ale vidím, že stojí za prohlédnutí... Hezké město. :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.