Jeden a půl roku na Blog.cz

17. prosince 2008 v 11:03 | T(h)om |  Ahoj všem
Blíží se konec roku, a tak je čas si malinko zabilancovat:
Bylo to 2.června roku 2007 (téměř přesně před rokem a půl), co jsem na tento blog přidal svůj první článek. Nebyl to můj první článek na netu, ale poslední pokus změnit blogový server. Blog.cz je zatím z mého hlediska nejlepší. Nastavení prostředí je otázkou okamžiku, úprava vzhledu zabere jen pár kliknutí myší a celková správa stránek je tak jednoduchá, že ji bez potíží zvládnou i málo zkušení uživatelé. Opravdu mile mě potěšil počet návštěv, který jsem na jiných blozích nikdy neměl a také se mi líbí přehledný způsob kontroly nových komentářů. S návštěvností souvisí pochopitelně jak motivace autora blogu v psaní vytrvat, tak lichotivé pozice ve vyhledávačích jako je např. Google, kde se i můj blog často při zadání klíčového slova objeví. Člověk má hned pocit, že to co dělá má smysl a asi není třeba se rozepisovat jak to potěší.
Od chvíle, kdy jsem si založil stránky na Blog.cz jsem své starší blogy opustil a rozhodl se věnovat pouze jim. Zatím mě to pořád baví a určitě svého přestupu na Blog.cz nelituji.

Nedávno jsem si zřídil sledování statistik blogu u Google-Analytics a tak mám mnohem větší přehled o tom, co se kolem mých stránek děje. Z jakých zemí a měst ke mě lidé chodí, jaké procento z nich se vrací nebo jak dlouho na stránkách setrvají, jaký používají prohlížeč či jaká klíčová slova je ve vyhledávačích odkázala právě na thomuv.blog.cz. Speciálně ta poslední položka mě hodně zajímá a často se u ní pobavím. Opravdu nevím jak můj blog souvisí třeba s klíčovým heslem "proč ženy vysávají penisy" nebo s exotickými keři, ale stejně mě těší každá návštěva - byť neúmyslná. Docela hodně přístupů souvisí i s klíčovým slovem Šumperk - tedy města kde bydlím. Šumperk je hned po Praze, která má jen malinký náskok, městem odkud lidé na můj blog chodí nejčastěji. Docela by mě proto zajímalo co bych měl udělat proto, aby chodili stále častěji. Článků týkajícího se Šumperka tu nemám nijak moc a tak bych rád věděl na co se zaměřit, abych své krajany nezanedbával. To by mě taky někdo mohl na ulici poznat a vynadat mi do bezvědomí, což by mě pochopitelně nepotěšilo;). Ovšem výzva po tématech, která by vás zajímaly se netýká jen Šumperáků. Uvítám každý návrh od kohokoliv třeba z druhého konce planety. Vedení blogu chci totiž dělat nejen pro zábavu, ale i trochu zodpovědně a užitečně, aby se vám tu líbilo a abyste se vraceli stále častěji.

Blog.cz mi zkrátka umožnil se na internetu bavit užitečným způsobem. Je to skvělý prostředek pro prezentaci a sdílení zážitků, dojmů a názorů. Doufám, že tomu tak bude i nadále a do roku 2009 přeji všem kdo se na blogování podílí hodně nápaditých článků, příznivých komentářů a vzrůstající číslo na počítadle návštěv:)
Děkuji vám všem za přízeň a budu doufat, že nejen vydrží, ale že si ji i do budoucna zasloužím.