Pár fotek ze smetiště

10. června 2009 v 21:23 | T(h)om |  Šumperk a okolí
Na nedostatek času se poslední dobou vymlouvám hodně a ne bezdůvodně, jenže když jsem viděl jak blog chřadne a chátrá tak mi to nedalo a přece jen jsem odhodlal vyrazit do terénu najít nějaké zpracovatelné téma.

Udělalo se pěkně, přestalo mrholit, takže mě napadlo vyrazit na kole na rozhlednu na Háji. Hodil jsem tedy batůžek na hrb, sluchátka zastrčil do hlavy a šlápl do pedálů. Když jsem tak funěl na Hrabeňák (kopec) a docházely mi v tom dusnu síly rozhodl jsem se zastavit na bývalé skládce a pořídit odtamtud nějaké obrázky. Abyste rozuměli: Skládka tam byla před lety - teď je zavezená, kopec zatravněný a opět to tam vypadá trochu civilizovaně v tom dobrém smyslu slova. No, civilizovaně… Při odbočení z asfaltu jsem projel louží a bahnem, takže moje kolo během pár vteřin vypadalo jako traktor vracející se z pole. A já taky. Kdo by si tím ale kazil náladu když po celodenním zamračeném počasí vykouklo slunce. Kolo jsem zaparkoval u kovového sloupku a začal pobíhat s foťákem po palouku, odkud je pěkný výhled na město i na hory v dálce. Mimo fotek jsem učinil i významný objev, jehož výsledkem je konstatování, že "motýli jsou svině". Ne že by je snad napadlo mě kousat. Nemají čím a i kdyby měli tak by jim došlo, že plácnutí mou ochlupenou paží by pro ně mělo podstatně horší následky. Problém byl v tom, že zastihnout motýla sedět v klidu na květu a vyfotit ho není nijak snadné, neboť ta potvora se pořád vrtí a neustále odlétá pryč. Sedne na kopretinu, dvě tři sekundy posedí a frnk! Za chvíli sedí na jetelině opodál, dvě tři vteřiny se trhavě otáčí a pak frnk! Zase je v čudu. Doufám, že mě tam nikdo nepozoroval když jsem se snažil neposedu zvěčnit. Každý soudný pozorovatel by mě musel mít nutně za idiota kdyby viděl jak tam pobíhám po louce, občas si dřepnu, a než dostanu foťák k oku tak zase vyskočím a to celé se dlouhé minuty stále opakuje. Po nějaké době už jsem si začal připadat jako blbec sám přes sebou a neboť jsem dospěl k názoru, že mi kvůli zapráskanému motýlovi nestojí za to podkopávat si už tak dost podkopané sebevědomí, tak jsem se na to vykašlal. Když jsem měl motýlů plné zuby a kalhoty plné brouků schoval jsem foťák opět do batohu a pokoušel se pokračovat. Ale proč bych měl mít štěstí, že? Téměř ve stejném okamžiku začalo znovu pokapávat. Po krátkém zaváhání jsem udělal prudkou otočku o 180 stupňů a zamířil místo k rozhledně zase k městu. Pozitivum bylo v tom, že při bleskurychlém úprku před živlem se ze špinavých kol vlivem odstředivé síly začalo uvolňovat nalepené bahno. Fakt, že část odstředěného bahna mi skončila na oblečení a v obličeji je už pozitivní o poznání méně. Jak se dalo tušit, po příjezdu domů se zase udělalo krásně a během dne už nezapršelo. Prostě opět jeden z ukázkových dnů, kdy jsem musel z pelechu vstát levou nohou. A aby konec příspěvku nevyzníval tak negativisticky, přikládám něco málo z pořízených obrázků:

Šumperk z bývalé skládky nad Temenicí. Na obrázku je dobře vidět že město je obklopeno přírodou, což je pochopitelně dobře:)

Tak tohle je ta sviňa, kterou jsem honil jako magor po celé louce. I když to tak nevypadá, původní obrázek stál za prd. Tento výsledek je poměrně brutální ořez ze špatně natočené a z dálky pořízené fotky.

V trávě pobíhají spousty kobylek...
..které se nechtějí fotit a raději se schovávají za listy.

Kvalita tohoto snímku je otřesná - opět z důvodu výřezu. Zaujalo mě ale to, jak je vrchol vysílače na Pradědu zahalen do mraků, zatímco zbytek stavby je vidět pěkně. Být dnes na Pradědu muselo být zajímavé.

A ještě jedna s Pradědem. Tentokrát pro porovnání s menším Kokešem (podrobnosti zde), který je vlastně hned za Šumperkem.

A jako v televizních novinách nesmí na závěr chybět zvířátko. Tentokrát je to pavouček lezoucí po mém batohu. Během mého pobíhání za motýlem se tomuto zelenáči batůžek evidentně zalíbil.

Toť pro dnešek, zítřek a nejspíš také pozítřek vše. Co bude dál se uvidí. Už dopředu ale můžu avizovat plánované výlety s kolegy. Ty se uskuteční asi za tři týdny a bude se na co těšit. Jeden den chystáme přechod jedné z nejzajímavějších tras Jeseníků a dva dny potom jedeme do Vídně, takže o inspiraci nouze nebude. Zatím se tedy loučím a přeji pěkné ráno, dobrý den, dobrou chuť pokud právě něco žvejkáte, případně dobrou noc. Prostě ahoja!:)
 


Komentáře

1 Jeremy Jeremy | Web | 11. června 2009 v 7:08

S těmi motýli je to někdy legrace (totiž ono to není legrace v pravém slova smyslu - jak jsi psal, ty mrchy dokážou fotografovi pěkně znepříjemnit život :-) není vůbec snadný je vyfotit, taky jsem se jednou o to pokoušel a po několika marných pokusech jsem to vzdal. to jsem tehdy ještě testoval olympusa 720ku UZ, kterej měl "jen" 3mpix, takže ani výřezy to nezachránily... později s 9mpix foťákem spolu s operací "výřez" jsem byl o trošku úspěšnější - jestli ty fotky najdu, hodím je na blog.

2 Lucka Lucka | Web | 12. června 2009 v 8:21

"Kde jsou moje blatníky??? :-D
Takhle jsem pobíhala nedávno za čmelákem. Je prostě nemožné ho chytit na fotku. Po pár minutách jsem zjistila, že na mě z oken udiveně koukají...asi si mysleli, že mám brouka na mozku. :-)

3 Mar-yeah Mar-yeah | Web | 12. června 2009 v 22:27

Krásné fotky ovšem potkat takového "pavoučka" asi zaječím a uteču... A batohu se nedotknu než bude dokonale prověřeno, že žádná osminohá stvůra už an mě nečeká... Není and arachnofobii :)

4 Pierre Pierre | Web | 13. června 2009 v 10:37

Ten pavouček je hodně zajímavý. :)) Krásné maskování.

5 Ráchell Wrathová^^ Ráchell Wrathová^^ | Web | 13. června 2009 v 15:43

Ta kobylka je povedená^^
No...ale vlastně sem se chtěla zeptat..ty máš zrcadlovku?

6 Tomáš Tomáš | Web | 13. června 2009 v 17:54

Díky všem za komenty:)

Ráchell: Ano, Nikon D60, ale teprve se s ní učím:)

7 Polgara Polgara | Web | 14. června 2009 v 17:29

Koukám že motýl nakonec prohrál a byl vyfocen, je nádherný, ostatně jako všechny tvoje fotografie.
Obdivuji tě, že v tomhle aprílovém počasí jedeš někam ven.
Není tu těch barevných pavoučků nějak moc? Na louce se vyskytjují trochu ve větším formátu se žlutým zadečkem, kteýr má bílé cosi...

8 Lištička Lištička | Web | 14. června 2009 v 19:14

Obdivuji tvou vytrvalost při focení hmyzu. Jak se něco hýbe, je to pro mne Waterloo ;-)

Komentáře jsou uzavřeny.