Rozmach neonacismu v Česku a syndrom české krátkozrakosti

6. června 2009 v 23:57 | T(h)om |  Mišmaš
Asi některým věcem opravdu nerozumím. Teď mám na mysli ty sílící zprávy o akcích radikálů a neonacistů, které se nám především na severu Čech nějak rozmnožily. Nejde pochopitelně jen o severní Čechy. Dokud šlo o potyčky mezi Romy a obyvateli, kteří měli dost nepořádku a rámusu tak se to dalo pochopit. Třebaže rasismus neschvaluji! Co ale nepochopím je to, že právě u nás tak čile bují různá fašistická a nacistická hnutí propagující myšlenky (dá-li se tomu vůbec říkat myšlenka) hitlerovského Německa. Skupinky vyholených lebek se slézají u každé příležitosti, kdy je podle nich dobré oslavit například narození Adolfa Hitlera, Rudolfa Hesse nebo něco podobného. Padají během toho výzvy k obnovení koncentračních táborů, čistotě bílé rasy a chvála nacistických praktik.

Ti, kdo takové věci hlásají musí být nutně šílenci, ignoranti nebo totální kreténi. Jenom šílenec by totiž obhajoval ideologii, která tak drasticky pronásledovala nejen Židy a Cikány, ale i Slovany - Čechy nevyjímaje. Jenom kretén si neuvědomuje, že cílem nacismu bylo zotročit "neárijské" národy k tomu, aby "vyšší rase" sloužily nebo navždycky zmizely. Jen ignorant může popírat existenci systematického vyvražďování Židů. Vždyť jich během těch pár let zahynulo zhruba šest milionů (v září 2008 byl počet obyvatel Izraele 7 390 600 osob)! A pouze ten nejidiotštější, nejvypatlanější, nejnevzdělanější a nejzvrhlejší demagog bude veřejně vystupovat pro obnovu nacismu. Copak si tihle hoši v kožených bundách a svastikou na paži neuvědomují, že to co obhajují mohlo zapříčinit smrt jejich předků a potažmo i jich? Neuvědomují si, že by nejspíš zahynuli v plynové komoře nebo se udřeli k smrti někde v dole?
Je až k pláči, jak obyčejní lidé s těmito radikály sympatizují jen na základě neshod s Romy, nebo chcete-li s Cikány. Jsou schopní se spojit třeba i se Satanem, a protože nedohlédnou dál než k plotu na konci dvorku, vůbec si neuvědomí co dělají. Mohli jsme to vidět na nedávném příkladu z Janova, kdy dav občanů kráčel po boku neonacistů střetnout se s bandou Cikánů. V reportážích pak na kameru obyčejní lidé vyjadřovali svou spokojenost s tím, jak neonacisté řeší místní problémy. Možná si vzpomenete i na nezaměstnanou ženu, která zcela propadla Dělnické straně a její ideologii, veřejně se k ní hlásí a veškerý čas věnuje její propagaci. Na internetu jsem dokonce náhodou narazil na hudební soubor s názvem Sieg heil!, jehož interpret se nazýval neméně výmluvně: DJ Adolf Hitler. Na tom všem je vidět, jak málo jsou lidé schopní rozumně uvažovat a kvůli partě problémových Romů podpořit hnutí, které naopak podporuje ideologii podporující vyhlazení všech. Je smutné to denně vidět v televizi a své mínění o českém národě posouvat stále níž a níž. Je otázkou co bude dál pokud se s radikály nezatočí. Staneme se baštou evropských nacistů a zapojíme se do druhé vlny "konečného řešení"? Staneme se oběťmi nacistů ze Západu, které "naši" radikálové podporují? Staneme na okraji světového dění, protože z nás budou nevypočitatelní fanatici?
Ani jeden ze scénářů se mi nelíbí a doufám, že lidi dostanou aspoň trochu rozum. Řešit problémy s Romy tvrdě - ANO. Zabavovat sociální dávky těm, kteří je zneužívají a celé roky neplatí nájem - ANO. Podporovat kvůli těmto potížím naonacisty - ROZHODNĚ NE! Jak praví poslední dobou oblíbené úsloví, je to cesta do pekel. Jen doufám že si to uvědomí i ti, kteří před pár týdny děkovali fanatikům s holými hlavami za "nastolení pořádku" ve městě. Cena za neuvědomnění by totiž mohla být vyšší než si myslí.
 


Komentáře

1 Jeremy Jeremy | Web | 7. června 2009 v 13:09 | Reagovat

S tím se nedá nic jiného, než souhlasit. Napsal jsi nejen moc pěkně, ale ještě i dost mírně. To že lidi prostě neuvažují, je v zásadě největší problém dnešní doby.

2 zuzka zuzka | E-mail | Web | 7. června 2009 v 18:48 | Reagovat

Nad tímhle taky poslední dobou vrtím hlavou.. Nemám co dodat. Ve všem s tebou souhlasím. Tihle lidi asi neví, co se všechno dělo za Hitlera a nebo ví a jsou totálně natvrdlí a neví, co se sebou. Takovýhlech lidí mi je ve svě podstatě líto, ale neměli by chodit mezi lidi ...

3 Šárka Šárka | Web | 7. června 2009 v 20:24 | Reagovat

Neuvědomují si to. Dřív jsem nad tím taky přemýšlela. Jak můžou něco tak odporného podporovat a přitom zapomínat, že to bylo i proti nim. Prostě to nechápou, protože jsou na to omezení a chtějí jen patřit k nějaké "strachbudící" partě a vypadat v ní silně. Cítit, že je jakoby aspoň někdo uznává. Ti trochu nad nimi zas využívají své moci. A bohužel si nemyslím, že by lidé, kteří je podporují, včas pochopili, jaká to je blbost. Leda až se něco stane.

4 Pierre Pierre | Web | 8. června 2009 v 19:08 | Reagovat

Já tohle prostě nechápu. Musí jít opravdu o jedince s nízkými intelektuálními předpoklady. Lidé, kteří je podporují kvůli jedné myšlence taky moc nechápu. To je nezajímá co dělají někde po nocích? Hlavně když přijedou do jejich vesnice zatočit s "neplatiči". Shodou okolností jsem něco podobného také psal. http://takeabreak.blog.cz/0905/neonaciste-v-cesku-nechapu

5 Lištička Lištička | Web | 13. června 2009 v 10:21 | Reagovat

Nemám co dodat, vše už bylo řečeno výše. Lidé si neuvědomují, že podporou neonacistů pod sebou sami podřezávají větev.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.