Jelen k obědu

26. července 2009 v 21:30 | T(h)om |  Milý deníčku...
Dnešek jsem sice neproseděl doma, ale nestrávil ho ani nijak hyperakčně. A vzhledem k zítřejšímu plánu je to vlastně velmi rozumné (detaily později a po případném přežití). Měli jsme s přítelkyní po dlouhé době zase společný den volna, tak jsme se ho rozhodli využít užitečně. Tedy žrádlem. Už od několika zdrojů se k nám dostala zpráva o nové hospůdce v nedalekém Raškově, kde se prý dobře vaří jídla ze zvěřiny a navíc si tu zvěřinu můžete i přímo na místě omrknout. Byl čas, dobré počasí i hlad, tak nebylo nad čím váhat. Sedli jsme na kola a vystartovali. Pravda, původně jsem propagoval "akčnější" trasu přes Lužnou a Nový hrad, jenže moje drahá polovička jaksi akcím tohoto druhu neholduje jako já, takže nakonec zůstalo u prachsprosté okresní asfaltky. Ze Šumperka jsme jeli směrem na Temenici, přes kopec do Bohdíkova - ten jsme celý projeli až na most u hospody U Zepla a po zabočení doprava se dali asi po padesáti metrech silničkou pro změnu doleva. A byli jsme tam. Po našich pravých končetinách se objevila ohrada rozdělená na dvě části. V jedné, té první, jsou daňci a v té druhé jeleni. Na jídelním lístku byl ještě kanec, kterého jsme však nikde nezahlédli. Možná to tedy byla jen pocta panu hostinskému. Ten je velmi přátelský, solidní, kance připomíná jen hustým plnovousem a podobně sympatické jsou také ceny. I bez plnovousu. Velká Kofola za 16,- , malá za 11,- , tatarka 9,- , jelení řízek - ať už normální nebo pikantní stejně jako kančí vepřo-knedlo za 87,-. To jde. Pochopitelně mají i "normální" jídla, ale kvůli těm nemusíme jezdit patnáct kilometrů na kole.

Pikantní řízek byl opravdu pikantní. Huba nás pálila jak sviňa, takže ochlazení v podobě Kofoly přišlo vhod. Pokochali jsme se pohledem na divou lesní zvěř pospávající za plotem v oboře a zase se stejnou cestou vrátili domů. Na první pohled tedy nic extra, ale přesto to bylo přinejmenším zpestření volné neděle a když už nic, alespoň jsme se nadlábli. Na konec přináším pár fotek (opravdu jen pár). Zítřek by měl být podstatně akčnější, tak to berte jako příslib kompenzace za dnešní poločlánek. Howgh!
Dnešní menu: Pikantní jelení řízek s vejcem a zeleninovou oblohou, opékané brambory, tatarská omáčka, kofola, Následovala ještě alžírská káva a rakvičky se šlehačkou:)

Daňci v Raškovské oboře

Zívající jelen. Asi se před upečením nudí... :)

Splav na řece Moravě nedaleko vlakového nádraží v Bohdíkově. Udělalijsme si tam malou pauzu.

Více fotek tradičně v galerii ZDE
 


Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 27. července 2009 v 15:37

Využití volného dne žrádlem nemá chybu!!! Moc hezky napsané. :-)))

2 Lišej Smrtihlav Lišej Smrtihlav | Web | 27. července 2009 v 18:11

Tak mám takový pocit, že jednou vstoupíš do dějin psychologie či psychiatrie. Vyfotit si před sežráním oběd a vystavit si ho na blog, to je pro silný žaludek :-) Chraň tě pánbůh fotit si opačné procesy :-)

3 Pierre Pierre | Web | 27. července 2009 v 21:10

Tyjo jelena jsem snad nikdy nejedl, ani mě to moc neláká. Kofola za 16 :-O. Sakra taky jí budu muset ochutnat jinde než v Ústí(24 - 0,4) nebo v Praze(28 - 0,4). Jsou to vydřiduši, ale když to porovnám s jinýmí sladkými nápoji typu Cola atd., tak pořád ještě tu Kofola vyjde levně, což mě samozřejmě těší.

4 Denisa Denisa | 27. července 2009 v 21:51

Jednou jsem vařila guláš ze srny, tedy byla to snad srna...
Ale měla jsem divný pocit, nejedla jsem to...

5 Monishka Monishka | Web | 27. července 2009 v 23:12

To jídlo vypadá mooc dobře! :P

6 janča janča | E-mail | 28. července 2009 v 6:33

koukám že sis nacpal bříško:-)jelena sem ještě opravdu nejedla.krásné fotky

7 Tomáš Tomáš | Web | 28. července 2009 v 10:21

Lucka: To víš, je to využití účelné a příjemné:)

Lišej: Jednou možná opravdu vstoupím do dějin psychiatrie, jen se bojím že zcela jiným způsobem:)

Pierre: Chutná asi jako hodně jemné vepřové. A ty ceny... Ujdou:)

Denisa: Guláš ze srnky jsem už jedl a byl výborný. Maso je velmi jemné, příště ochutnej:)

Monishka: Chutnalo taky dobře:)

janča: Díky - žrádýlko, to je moje!:)

Komentáře jsou uzavřeny.