Letní UFO nálety

29. července 2009 v 9:01 | T(h)om |  Mišmaš
Před pár dny jsem na internetu zaregistroval zprávu o tom, že nad Evropou a dokonce i nad ČR byly zaznamenány neidentifikovateklé létající objekty. "Okurková sezóna začíná", napadlo mě. Je přece známo, že v letních měsících, kdy je nedostatek senzačních zpráv se novináři snaží udělat z komára velblouda a ve výrobě kachen jsou na tom lépe než leckterý velkochovatel drůbeže.

Původně mě napadlo napsat článek o tom jak tahle "okurková sezóna" funguje. O tom jak se množí kruhy v obilí (vyrobené místními výrostky), jak oblohu brázdí vesmírné koráby (letadla, meteory či balónky) nebo jak po lesích pobíhají různé stvůry a nestvůry zrozené a chované fantazií druhořadých pisálků. Nakonec jsem ale od tohoto záměru upustil, protože mi došlo s jakým ohlasem bych se setkal. Kdo nevěří ten nevěří a kdo věřit chce, ten bude každý blábol brátit zuby nehty. No a tak mě napadlo spíše se blíž zamyslet nad tím, proč by mimozemšťané tyhle přelety vlastně dělali. No schválně: proč? Aby jsme měli co fotit a natáčet na video v mobilu? Proč právě během letních prázdnin? Proč právě nad ČR?
Kdybych byl nějaký mimozemský průzkumník, pak bych se rozhodně snažil chovat jinak. Určitě bych nekonal přelety v době, kdy všichni chrní a nevyvíjejí žádnou zajímavou činnost. Případné pohlavní aktivity zkoumaných objektů jsou mi jako mimozemšťanovi ukradené, a navíc jsou dávno pečlivě zdokumentované generacemi mých zelených tykadlovitých předchůdců, kteří zjistili, že je to pořád o tom samém. Těžko říct, jestli bych létal v jasně zářících talířích vysoko na obloze v noci nad obydlenými oblastmi kdybych nechtěl být zpozorován. Kdybych zpozorován být chtěl, udělám to naopak mnohem okázaleji, než že zakličkuji před foťákem nějakého vesničana, který pak rozmazaný obrázek pošle do redakce časopisu typu Aha! nebo Blesk.
Mám za to, že lidi už světýlek na obloze viděli dost. Málokoho už překvapí a zprávy o nich dávno nekralují titulním stránkám. Kdyby tedy mimozemšťané chtěli dát o sobě vědět, pak by tuhle komedii se světýlky nad polem dávno vyměnili za něco přesvědčivějšího. Když už by nepřistáli před Bílým domem a nezamávali Obamovi do ložnice, pak by mohli využít spousty nástrojů, kterými lidstvo už léta po jiných civilizacích pátrá. Objevit se před Hubblovým teleskopem, vyslat radiový signál pro pracovníky projektu SETI, v Central parku postavit monument se vzkazem "Pozdrav z Jupitera posílá Kang a Kodos".... Nic z toho se ale nikdy nestalo a jediné vodítko jsou pro nás nepřesvědčivé blikající body na obloze, které v dnešní době mohou být naprosto všední a vysvětlitelné. Opravdu si myslíte, že někdo kdo umí překonat mezihvězdný prostor urazí stovky světelných let jen proto, aby udělal mizernou světelnou show, kterou možná ani nikdo nezpozoruje? K tomu by se asi žádná rozumná bytost nesnížila.
Ne že bych si myslel, že jsme ve vesmíru sami. Jak bylo řečeno v jednom filmu: "Bylo by to plýtvání místem". Věřím na spoustu věcí, ale na to, že mimozemšťané blikají o červencových a srpnových nocích po obloze pro potěchu bulvárních pisálků a jejich čterářů tedy rozhodně ne.
 


Komentáře

1 storyteller storyteller | Web | 29. července 2009 v 14:28 | Reagovat

Tak tímhle článkems mě bodl. Neznám sice nikoho, kdo věří na ufo, ale třeba dnes - na Streamu zase konec světa v roce 2012),... ...jehovista v Brně na kamaráda, že přijde soudný den a bude mír... Těžká doba.

2 kiki* kiki* | 29. července 2009 v 14:28 | Reagovat

zajímavý článek... přeci jenom mimozemšťané jsou stvol co si lidé vymysleli a světýlka můžou být jen lampionky co se vypouští do vzduchu.... sice je možné, že nějaký ten život který může být tak daleko, že se tam ani Armstrong nedostane.... jistě mají lepší benzín než my aby sem mohli doletět ti UFO xDD

3 MAKY.OREL MAKY.OREL | Web | 29. července 2009 v 14:33 | Reagovat

Já vždycky přemýšlím spíš nad tím jak na to lidi vůbec přišli. Kdo vymyslel že ufoni jsou zelený a že lítají v čemsi kulatým a svitívým? Kdo vydupal kruhy v obilí - zda to byl znuděný důchodce nebo sprejer bez zdi? Kdo to všechno naaranžoval a jak to udělal aby mu okolí věřilo? A co mi též vrtá hlavou že na to ještě věříme... Ale nepopírám že se ráda podívám na Muže v černém.  
Už aby ty ufoni opravdu přiletěli a oficiálně potvrdili že to celé předtím byla bouda...

4 Denisa Denisa | 29. července 2009 v 17:21 | Reagovat

To je normál, jsme jen lidi :)
Jinak pěkně napsané...

5 kvakva kvakva | Web | 29. července 2009 v 18:03 | Reagovat

dobre si to popísal :D "se novináři snaží udělat z komára velblouda a ve výrobě kachen jsou na tom lépe než leckterý velkochovatel drůbeže."

6 Tomáš Tomáš | Web | 29. července 2009 v 18:27 | Reagovat

storyteller: jj, konec světa už jsem tady taky kdysi probíral. Soudný den a mír... to zní jako dobrá, ne těžká doba. Aspoň se máme na co těšit :D

kiki: Pokud jsou inteligentní,tak určitě nelítají na beznín;)

MAKY.OREL: Zajímavá otázka. O těch talířích je to ale známé. Jeden svědek vyprávěl, že objekty "skákaly po hladině jako hozené talíře". Od té doby se pojem "létající talíř" ujal;)

Denisa: Díky:)

kvakva: To víš, chtěl jsem být co nejnázornější :)

7 M.I.M.A M.I.M.A | Web | 29. července 2009 v 21:05 | Reagovat

Lidé si je vymýšlí, protože už neví co by psali. Na počítači se dá přece úplně snadno vytvořit obraz jakékoli příšery, jen aby měli o zajímavý článek navíc ...
Pokud je to ale pravda, pak smysl jejich návštěv opravdu nechápu. Kdyby nás chtěli zneškodnit, dávno už to udělají ...

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.