Králíky - Cihelna 2009

22. srpna 2009 v 21:44 | T(h)om |  Akce
Už jsem to předesílal dlouho, takže je to konečně tady. Dnes se u Králíků konala akce Cihelna 2009. Jde o akci s přehlídkou vojenské a záchranářské techniky, kde nechybí ani ukázky situací, v nichž tyto složky zasahují. Nejprve jsem měl strach že moc fotek neudělám. Jednak kvůli špatnému počasí a dešti, ale i kvůli určité nedůvěře. Nakonec mám fotek tolik, že vybrat ty nejlepší bylo složitejší než jsem sám doufal. Bohužel ta trocha obrázků, které sem můžu dát zdaleka nevystihuje vše co se dnes v králíkách dělo, takže ZDE máte odkaz na rajče, kde je obrázků mnohem a mnohem více. Mám i dobrou zprávu pro všechny rejpaly,kteří mi neustále vyčítají ten bílý proužek se jménem ve spodní části fotek. Zkusil jsem to udělat jinak - tentokrát formou jakéhosi vodoznaku, což snad nebude tak rušivé jako proužek. No, a teď ku spokojenosti všech přestanu blábolit nesmysly a půjdeme rovnou k věci:

Po ránu nebylo na místě ještě tolik lidí, tak se dalo fotit. Později, když davy zhoustly už to bylo mnohem obtížnější.

V jednom stanu byla malá výstava raket, střel a podobných hraček, nad nimiž zaplesá srdce nejednoho teroristy.Řízená střela s ruskými nápisy. Jestli nám v Brdech postaví radar, aspoň víme jak poznat průšvih:)

Bunkr s muzeem, v němž jsem pořídil následující fotografie. Mimo horní části má ještě dvě podzemní patra, které svého času obývalo 46 vojáků.

Plynová maska je účinný prostředek nejen proti plynovému zamoření, ale na otravné děcka funguje lépe než leckterý bubák (vlastní traumatizující zkušenost)

V bunkru je několik rekonstruovaných místností a ve vitrínách tam najdeme předměty, které mají co dělat s vojenskou historií.

Místnost telegrafisty

Dveře do jedné z podzemních prostor vypadají možná na první pohled normálně, ve skutečnosti jejich rezavý kovový povrch tak sympatický není.

Při pohledu na tyhle pistolky se mi vybavuje několik jedinců, na kterých by se krásně odzkoušela jejich funkčnost

Část expozice se věnuje i době normalizace. Proto je na skříni například i zlatá soška Lenina

A opět na světském světle tlumeném dešťovými mračny

V prostoru vyrostlo několik táborů představující vojska různých států. Jako například tento německý

Vstupujete do bojové zóny. Uzavřete kryty a nabijte zbraně.

Jako z propagačního letáčku České Armády:)

Bojové vrtulníky usazené na trávě byly jedním z hlavních lákadel.

Jejich vzdušná ukázka byla velmi impozantní,...

...ale Gripeny byly přece jen ještě působivější. To dunění se prostě musí slyšet!:)

Takto nějak probíhá vyprošťování osob například v případě povodní. Ti z vás, kdož trpíte závratěmi si jistě přejete bydlet někde v suchu na kopečku.

Osádka obrněného transportéru připravená k ukázce bitvy.

Kulometné hnízdo slibující nepříteli olovo do zadnice.

A zde už jsou náckové překvapeni nenadálým útokem a odvedeni do zajetí. Dobře jim tak!

Jak už jsem řekl, fotky jsem vybíral narychlo z velkého množství. Kdo chce vidět víc (například mobilní nemocnici), ten ať si klikne na avizované rajče:)
 


Komentáře

1 Zuzka Zuzka | E-mail | Web | 23. srpna 2009 v 8:57 | Reagovat

No já jen koukám. Tohle by se líbilo taťkovi. ;o)  Jsme pořád jezdili po nějakých bunkrech a vojenských muzeích. ;o) Já si teda nestěžovala.. Moc pěkný fota ..

2 cracatit cracatit | Web | 23. srpna 2009 v 11:06 | Reagovat

Fakt dobré komentáře kk fotkám, dobře jsem se bavil. Říkal jsem si při tom komentáři k pistolkám, že bych taky věděl o pár jedincích na otestování (Paroubek a Rath). A na závěr jsem slyšel dobrý vtip z doby normalizace: Husák se koupe v rybníce, který je obšancovaný ochrankou, aby k němu nikdo nemohl. Najednou slyší odněkud: "Husáku! Husáku!" Husák si říká: "Kterej idiot to může být,?" "Husáku!" Zas se ozve tichý hlásek. "To jsem já, slunce, přicházím od východu, ale i kdyby ses posral, tak večer budu na západě.

3 jk jk | 23. srpna 2009 v 11:58 | Reagovat

Dodatečně se omlouváme za trauma z masek, ale fakt to fungovalo :).

4 Tomáš Tomáš | Web | 23. srpna 2009 v 18:44 | Reagovat

Zuzka: Tak to zkuste příště. Akce se koná každoročně:)

cracatit: Důkaz kulatosti Země? - Na východ jsme se vysrali a hovno přiletělo ze západu:)

jk: Já vám to oplatím za pár let :D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.