Nedělní procházka

21. února 2010 v 20:58 | T(h)om |  Šumperk
Nevyužít dnešního, po delší době slunečného počasí by byl hřích. A protože já už jich mám dost a není tedy třeba sbírat další, vydal jsem se opět s fotoaparátem na rameni kolem třetí hodiny odpoledne do ulic. Bez zbytečných řečí přikládám záběry z tohoto kulturního zážitku:)


Socha sovy v parku u Vlastivědného muzea je jedním ze symbolů města. Před léty prošla rekonstrukcí, která přinesla ozdravění soše, ale bohužel poněkud spornou podobu trysek přilehlé fontány.

Vila Doris je takovým centrem pro dorůstající mládež, ale čas od času si přijdou na své všichni. Hned za budovou je totiž letní divadlo a park, v němž se odehrává spousta kulturních akcí všeho druhu.

U jezírka v parku za vilou Doris se nachází i tato bronzová plastika hříběte. V létě je obklopena vodou, takže to vypadá, jakoby z jezírka pilo.

Vymotal jsem se z města a zamířil podél řeky k Vikýřovicím.

Splav na řece Desná nedaleko Rapotína.

U splavu jsem narazil i na tyhle zapomenuté jeřabiny.

Podél potoka, který se u splavu do řeky vlévá jsem se vydal do Rapotína a odtud na Holubí vrch nad Šumperkem. Ta třetí fotka je pořízena už na Hlavní třídě v centru, ale prostě se mi sem hodila.

Pohled na Šumperk z Holubího vrchu.

Výhled na město od "vodárky".

Vypadá to sice jako momentka z nějakého ghetta, ale jde skutečně o vodárenské zařízení na kopci nad školou "u Hlucháku".

Budova bývalé Obchodní banky už nějakou dobu slouží stomatologům a jezírko před ní jako koupaliště pro omladinu z okolních domů. V létě, samozřejmě:)

Jen pár kroků dále se nachází hotel Grand a naproti němu tento pohledný svatostánek.

1. Geshaderův dům, 2. Socha šumperské rodačky Lei Vivot "Radost z deště" a 3. Poněkud kontroverzní socha víly u budovy muzea.

Jedna z mnoha budov, které zatím čekají na nějakou tu rekonstrukci, aby odhalily svou původní krásu.

Tahle fotka chrámu Navštívení panny Marie byla složena z pěti snímků. Jinak to nešlo. Širokáč nemám a místa bylo málo.

Stejně vznikl i tento obrázek domu na Starobranské ulici nedaleko náměstí Míru.

Umělecky kovaný portál Geshaderova domu (domu evropského setkávání).

A na závěr zvířákto: Holub:)

Byla to prima procházka, během níž jsem strávil vydatný oběd (španátek, volské oko, smažený párek a krokety). Stejně už se ale těším na jaro, kdy budou vycházky ještě vydatnější. Jak kilometrově, tak fotograficky. Díky za návštěvu a doufám, že se vám fotky líbily:)

A aby toho nebylo málo, další snímky čekají na Panoramiu nebo na rajčeti:)
 


Komentáře

1 acijka acijka | 22. února 2010 v 9:56

Tak koukám, že ses pěkně prošel...
Fotečky se Ti povedly, moc se mi líbí výhledy na město i architektura. Je fajn,že do každé reportáže dáváš směs fotek, které rozhodně nenudí. :-)

2 Lafi Lafi | Web | 22. února 2010 v 13:36

Pěkné fotky, mí favorité jsou jednak panoramatické a taky ty dvě poslední. Těším se na pokračování :-)

3 Tomáš Tomáš | Web | 22. února 2010 v 17:21

acijka: Lafi: Díky oběma. Je čím dál těžší po tak malém městě jako je Šumperk hledat místa k focení a neopakovat se. Bojím se, že brzo dojdou, ale třeba se pletu:)

4 Cracatit Cracatit | 4. března 2010 v 5:16

Vždycky najdeš místo, kdes ještě byl a když najdeš, kdes už byl, tak je tam pokaždé něco nového. Nebjím se, že bys i při nějakém menším opakování nudil. Třeba neopravený dům nebo jinou památku nafotíš jinak. Docela si s tím hraješ a to nikdy není nuda, člověk pak má na co koukat, co srovnávat a tak. Jinak díky za popisky fotek, i když si obrázky neprohlídnu očima, stejně vím a umím si některá místa představit. Musím se sem někdy podívat s mamkou, aby ti pochválila fotky a aby mi je popsala pro ještě lepší představu.
Měj se a brzy něco dalšího! Dlouho jsem tu nebyl, tak jdu mrknout na novější články.

Komentáře jsou uzavřeny.