Botanická zahrada v Liberci (den 2.)

10. září 2011 v 10:11 | T(h)om |  Dovolená na severu Čech 2011
Na druhý den pobytu v Liberci jsme si naplánovali hned několik atrakcí, takže bylo potřeba vyrazit brzy ráno. Hned co jsme se vysoukali z postelí a v koupelně se zkulturnili, vyrazili jsme na tramvaj a pak k atrakci číslo jedna: k botanické zahradě (mapa). Ta prakticky přiléhá k ZOO, ale obě zahrady mají svůj vstup i pokladnu a není možné mezi nimi přecházet. Vstupenka do botanické zahrady byla k mému údivu o třicet korun dražší než lístek do ZOO. Stála 140Kč.


Jako někdo, kdo o rostlinách ví jen to, že je žerou býložravci a vegetariáni, jsem pořádně nevěděl co očekávat. První dojem na lávce přes skalky byl přesto veskrze pozitivní.

Měli tam i pěkně kvetoucí keře podél cestiček. Na konci areálu přibyla, prý nedávno, ještě expozice mokřadních rostlin.

Velmi působivé pro mě byly obrovské skleníky, které byly rozděleny podle kontinentů. Pohodlně se do nich vešly i vzrostlé palmy.

Nechyběly ani jezírka a malé vodopády.

Chodníčky byly od rostlin odděleny jen tenkými drátky místo zábradlí, takže si člověk opravdu připadal skoro jako v džungli.

Líbily se mí mimo jiné taky pěkně kulaté kaktusy. Něco podobného mají i na Floře v Olomouci.

Masožravé květiny. Ty bych doma nechtěl, protože bychom se spolu přetahovali o obědy a křečka:)

Focení ve skleníkové imitaci jihoamerického pralesa byla výzva. Kvůli horku a vlhku se mi neustále rosil objektiv a měl jsem i strach, že sražená vlhkost může poškodit obvody přístroje. Fotku talířů viktorie královské ale nakonec mám, i když zamlženou.

Tyhle malé zelené hroudy jsou prý taky rostliny. To jsou věci...

Zde by jistě zaplesala krevní pumpa nejednoho pěstitele kaktusů, sukulentů a jiných entů.

Protože mám raději to, co se hýbe (kytky se taky hýbou, ale k uzoufání pomalu), nejvíce se mi líbily akvária. Vstupuje se k nim efektním tunelem, kde ryby plavou vedle vás i nad vámi. Trochu jako v akváriu v Hradci Králové.

Zespodu focená rybka v tunelu.

Mají tu i exotické a jedovaté perutýny, známé například z Rudého moře.

I tohle jsou rybičky z tamních akvárek. Jen nevím jak se jmenují ani odkud pocházejí.

Tolik k botanické zahradě, příště se podíváme na tu zoologickou.
Více fotek ze skleníků i mimo ně hledejte na:
 


Komentáře

1 acijka acijka | Web | 10. září 2011 v 15:02

Nevím, jak je to možné, ale v ZOO jsme neobjevili žádná akvária a potom nám jeden stánkař říkal, že akvária jsou právě v této Botanické zahradě. Kdyby bylo více času, určitě bychom ji navštívili, takto jsem se alespoň z Tvé reportáže dozvěděla, co všechno tam je. Pěkné fotečky... :-)

2 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 10. září 2011 v 15:45

To je opravdu zvláštní, že akvária dali do botanické zahrady a do ZOO ne. Ale nevadí, fotky nám přiblíží oboje. Moc hezké záběry.

3 T(h)om T(h)om | Web | 10. září 2011 v 18:49

[1]: No vida, toho jsem si všiml až teď, že v ZOO žádná akvária neměli :-D Ale platit za ně zvlášť v botanické zahradě - a to ještě dráž než v celé ZOO - mi přijde stejně trochu zvláštní, byť se nám líbilo obojí.

[2]: Děkuji, příště budou zvířátka :-)

Komentáře jsou uzavřeny.