Dovolená v severních Čechách - úvod

9. září 2011 v 15:34 | T(h)om |  Dovolená na severu Čech 2011
Tak jsem se po dlouhé době konečně dokopal k prvnímu referátku z letošního výjezdu na sever Čech. Nedá se to shrnout úplně dohromady, takže jsem se rozhodl udělat pro tuhle příležitost speciální rubriku, třebaže mě to úplně netěší. Přece jen jich tady je už dost.
Těždo říct, dá-li se hovořit o dovolené v pravém smyslu slova. Na cestě jsme s mojí drahou polovičkou byli jen 4 dny (1.9.-4.9.), ale bereme to jako zpestření. Předchozí dva měsíce jsem kvůli zranění a omezeným vycházkám nemohl trajdat po nějakých velkých výletech, tak jsme si to užili aspoň takto, byť v poněkud okleštěné podobě.
Na úvod, protože jde o samostatnou rubriku, přikládám mapu míst, která jsme navštívili. Jsou to:


Zastávku u vodní nádrže Rozkoš nebudu ani pořádně zmiňovat, protože šlo opravdu pouze o zastávku a moc se o ní poreferovat nedá.

O každém bodě v nejbližší době přidám krátký článek s několika fotografiemi. Odkazy na tyhle články budou postupbně přibývat i v seznamu nad mapou. Upozorňuji však, že kvalita fotek odpovídá podmínkám. Většina byla pořízena v jedinou dobu, kdy to bylo možné, bez možnosti počkat na lepší světlo nebo dopravní situaci. Ale slibuji vybírat jen ty vydařenější:)

Cesta:
Cestu jsme zvládli prozaicky vlastním autíčkem, které i přes svůj věk a stav nezklamalo a šlapalo jako švýcarské hodinky. Prvním bodem výjezdu byl Liberec, kde jsme měli zařízené ubytování na okraji města, v části Horní Hanychov. Ze Šumperka to dělá cca 215km. Bydleli jsme v penzionu Dafi a měli odtud jak přímý výhled na Ještěd, tak i blízko k tramvajové zastávce. Ačkoliv jsme za to platili hlukem souprav projíždějících zhruba každých 10 minut, byla to spíš výhoda. Centrum města je odtud ještě daleko a tak se "emhádéčko" pár kroků od pokoje hodilo. Tahat se do centra autem nám přišlo nepohodlné. Jak kvůli parkování a provozu, tak i tím, že jsme považovali za lepší způsob poznání města procházku po vlastních. V Liberci jsme zůstali na dvě noci. Na tu třetí jsme se přesunuli do Pece pod Sněžkou, ale o tom zase až později.