Foto výběr 2011

15. ledna 2012 v 10:08 | T(h)om |  Skladiště obrázků
Hned na úvod musím předeslat, že tento nápad není můj. Zalíbil se mi na blogu Hanky, která jej má zase odjinud a snad se na mě nebude zlobit, že se opičím. Taková bilance uplynulého roku mi přišla více než vhodná (a taky je to možnost po čase snadno zaplácnout jeden článek:) a rozhodl se udělat totéž, dokud to bude ještě vypadat aspoň trošku aktuálně. Prošel jsem svůj loňský fotoarchiv a za každý měsíc vybral jednu fotku. Bylo to obtížnější než jsem myslel. Některé měsíce byly fotograficky bídné co do kvality i do kvantity, jiné (především jarní a letní) zase tak bohaté, že byl problém vybrat jen jeden obrázek. Nakonec jsem ale přece jen něco vybral a vítěznou dvanáctku vám teď představuji. Většinu (nebo všechny?) už jste mohli v průběhu loňska vidět buď tady na blogu nebo na rajčeti, kam umisťuji odkazy pod články.

LEDEN

Chalupa v Lipové-Lázních. Pořízeno během výletu k lesnímu baru.

ÚNOR
Strom mezi poli u Třemešku poblíž tamních rybníků.

BŘEZEN
Dřevěná socha hudebníka v osadě Přední Alojzov.

DUBEN
Železniční trať u Sobotína.

KVĚTEN

ČERVEN

ČERVENEC
Letní bouřka nad Šumperkem.

SRPEN
Užovka na kládě plovoucí po rybníce u Třemešku. Z výšlapu přes Drážník.

ZÁŘÍ
Akvárium botanické zahrady v Liberci.

ŘÍJEN
Noční rozhledy z radniční věže v Šumperku.

LISTOPAD
Ojíněný les cestou na vrchol Lysé hory.

PROSINEC
Jeseníky od Nových Domků při výletu na Kokeš.

Netvrdím, že jsou to nejlepší snímky, protože záleží na spoustě věcí, než člověk posoudí, která je nejlepší. Snad se mi přesto povedlo vybrat důstojné zástupce pro každý měsíc a sám jsem zvědav, co se tu objeví v nové dvanáctce zase příští rok.
 


Komentáře

1 Hanka Hanka | Web | 15. ledna 2012 v 11:04

Tome, nejenže se nezlobím, ale jsem tvými fotkami úplně nadšená. Svůj přehled jsi dotáhl k dokonalosti, protože jsi k fotkám přidal komentář a odkazy. :-) Já u nich mám popis, který je vidět jen ve fotogalerii (trochu jsem to odflákla). :-?
Tvoje snímky jsou všechny skvělé, ale přesto musím ještě vyzdvihnout první a jedenáctý, protože ty jsou přímo pohádkové! :-)
Jinak máš pravdu, vyhledávání bylo poměrně pracné, a to přesně z těch důvodů, které jsi napsal. Já k tomu ještě přidávám, že nemám vůbec trpělivost! :-? :-)
Měj se fajn, přeji krásnou neděli. :-) Hanka

2 Zuzka Zuzka | Web | 15. ledna 2012 v 12:16

Ta s tím stromem je úplně nejlepší. Líbí se mi, jaká z něho na mě jde atmosféra. ;-)

3 JiHei in Natura - Fotografie JiHei in Natura - Fotografie | Web | 15. ledna 2012 v 14:22

Nádherný kalendář! :-) Leden, únor a listopad se mi líbí nejvíc... :-) Všechny fotky jsou pěkné...a hlavně jsou to vzpomínky na výlety a pěkné okamžiky.. :-)

4 T(h)om T(h)om | Web | 15. ledna 2012 v 17:59

[1]: Díky, díky, díky :-) K dokonalosti to má ještě hodně daleko, ale aspoň ty odkazy se, myslím, vyplatí. Fakt je, že vybírání obrázků bylo složitější než jsem čekal a mnohdy si uvědomil, kolik fádních a nezajímavých snímků si uchovávám v archivu. Ovšem kdyby měl člověk uchovávat jenom skvosty, měl by toho zase po čertech málo, takže tohle mi přijde jako ta lepší varianta :-D

[2]: Děkuji. To jsem si zaexperimentoval s vyvážením bílé :-)

[3]: No, na kalendář jsem to zrovna neplánoval, ale stejně jsem rád, že se líbí :-)

5 acijka acijka | Web | 16. ledna 2012 v 9:51

Skvělý nápad, takový průřez rokem...O něco podobného se nebudu ani pokoušet, neumím vybírat a byl by to pro mě nadlidský výkon. :-D Myslím, že jsi vybral dobře. :-)

6 T(h)om T(h)om | Web | 16. ledna 2012 v 10:57

[5]: Díky. I pro mě to byl boj jak sviňa :-D

Komentáře jsou uzavřeny.