Obrazem: Podzimní vyrážka

16. října 2013 v 21:54 | T(h)om |  Šumperk a okolí
Neděste se, nebudu vás strašit žádnou kožní chorobou, jak by se z nadpisu mohlo zdát. To jsem jen byl zase přehnaně kreativní a řekl si, že když se jde člověk projít a je to pak procházka (což byl titulek předchozího článku), tak jak říkat (pro změnu) tomu, když prostě vyrazí z baráku? Vyrážka se zdá být přijatelnou odpovědí. Čeština je prostě krásný jazykÚžasný.
Už je tady zase ta doba, kdy na blog budu opět pumpovat především fotky z nejbližšího okolí svého bydliště. Sychravé počasí a stále časnější soumrak jsou jaksi limitující faktory pro většinu turistů, především těch s potomstvem v kvartýru. Budu se snažit nefotit pořád to samé, nebo to aspoň fotit jinak, ale nedám ruku do ohně za to, že se zadaří. Ostatně vše ukáže čas.
Dnes odpoledne polovičku napadlo zajet s mimčama za kamarádkou - také mámou na mateřské, a mě při té příležitosti přišlo vhodné se v rychlosti vyvenčit a svést se s rodinkou na dané místo. Vše vyšlo výborně. Dojeli jsme do místa určení, můj trojnásobný domácí babinec zmizel očekáván hostitelkou v paneláku, já proběhl blízké polňačky a ještě se stihl přidat k návštěvě, o zpátečním svezení nemluvě. Koho by zajímaly podrobnosti, zde má plán procházky na mapě.
Fotek jsem udělal hromadu s tím, že jsem si s nimi chtěl pohrát v PC. Pořád neumím pořádně pracovat s RAW formátem a tohle byl takový sběr matroše na večerní klikání. Faktem bohužel zůstává, že se mi v tomto směru stále nedaří. Proto jsem se na RAW opět vyprdnul (další pokusy dopadly TAKTO) a lehce si pohrál pouze s "džejpegy", což ovšem zúžilo množství použitelných záběrů jen na ty, co byly aspoň trochu použitelné i bez úprav. Sem jich šoupnu jedenáct. Na tříkilometrové courání kolem pole je to stejně víc než dost:

Start ze sídliště na Prievidzské ulici.Pak kus po panelové cestě a před prvními rodinnými domky nahoru do pole. Bylo to tady rozježděno traktorem, což v kombinaci se včerejším deštěm mělo za následek všudypřítomné bahno. Obloha zatažená, ale člověk nemůže chtít všechno.


Pole se zvolna zvedá, takže je odtud docela pěkné pokoukání.

Některé stromy a keře měly sice ještě zelené listí, ale jinde to zářilo oranžovými odstíny. Je to vlastně zajímavý paradox, že k tak chladnému počasí patří teplé barvy.

Ze stejného místa, jen trochu jinak.

Tady se už vracím zase k městu po jiné cestičce.

U poldru poblíž zahrádkářské kolonie nad Bludovskou ulicí.

Křoví u cesty a v pozadí siluteta Háje.

Ohlédnutí zpět.

Zpátky v civilizaci.

Díky za návštěvu:)
 


Komentáře

1 Jeník Jeník | 17. října 2013 v 9:21

Hezké.Podzim má teplé barvy asi proto,že chce ještě alespoň na chvíli odradit - odehnat pryč paní zimu. :-D

2 Mirkaw Mirkaw | 17. října 2013 v 9:37

I když to byla jen krátká "vyrážka"  kousek za město,(3 km pro  mě není zase tak málo) fotky jsou moc pěkné. Podzim má své osobité kouzlo, i když nesvítí slunce, je kvalitní foťák a výborný fotograf, který to umí.Přeji hezký den

3 T(h)om T(h)om | Web | 17. října 2013 v 9:59

[1]: Kéž by se mu to podařilo! :-D

[2]: Moc děkuji :-) Chtěl jsem nasát aspoň trochu té podzimně-barevné atmosféry, než všechno listí opadá. Také přeji příjemný den.

Komentáře jsou uzavřeny.