Jarním ránem do Úsova (foto)

11. května 2016 v 13:58 | T(h)om |  Cyklovýlety
ŠUMPERK - DOLNÍ STUDÉNKY - SUDKOV - LESNICE - LEŠTINA - VITOŠOV - HRABOVÁ - DUBICKO - POLICE - ÚSOV - KLOPINA - POLICE - BEZDĚKOV - JANOSLAVICE - ROHLE - STRUPŠÍN - BRNÍČKO - DLOUHOMILOV - HRABIŠÍN - NOVÝ MALÍN - ŠUMPERK

(web)

Dnes se mi zachtělo zasilničařit si. Nemám plnohodnotné silniční kolo, vlastně ani polohodnotné, ale i stará kroska s úzkými plášti posloužila k tomuto účelu více než dobře. Trasa do Úsova, notabene po silnici, neumožňuje dramatickou kreativitu co se změn týče, takže prakticky nic nového jsem neobjevil. Ale nevadí. Nádherné jarní ráno mezi rozkvetlými stromy a poli je přece super věc i na profláklých cestách, ne?Původně jsem si říkal že sem ani report psát nebudu, že hodím jen statistiku na blogspot, ale z celé akce jsem měl takovou radost, že se aspoň podělím o nějaké fotky. Fotit jsem během výletu taky nechtěl (foťák zůstal doma), ale kdo by odolal (když má mobil)? K radosti mnohých si odpustím tu užvaněnou část a přejdu rovnou k obrázkům. Souhlas?
OK, jdeme na to.

Na začátku jsem se s tím nefocením ještě držel, počet obrázků z etapy Šumperk-Úsov je tedy minimální. Tady máme zpáteční pohled k Dubicku od pole s řepkou.

A zde už jsme na náměstí v Úsově. To byl fofr, co? Čistých 25 km za 52 minut a 43 vteřin, tedy v průměru 28,46 km/h. Dál už jsem se více flákal, tak to pěkné číslo zase trošku pokleslo.

Řekl jsem si, že když jsem to stihl tak rychle a když je takové krásné počasí, vyšlápnu si i k zámku.

Na nádvoří se smí jen se vstupenkou, za kterou se mi nechtělo utrácet, tož musí postačit jen foto od pokladny.

Pohled od brány dolů k městečku

Zpátky domů jedu z Úsova směrem na Klopinu, odkud je i toto foto

Přes menší brdek se mezi sady vine cestička na druhou stranu brdku, kde leží Police. Sice jsem Policí už projížděl cestou do Úsova, ale jinou částí, tak nejde o opakování.

Na konci Police mají sympatický rybníček

Bezděkov je hodně malá vesnička zapadlá v údolí potoka Rohelnice. Ke kapličce se ale musí maličko nastoupat.

Pokračuji údolím pod lesem na jedné straně a kolem luk na druhé

Tam leží Janoslavice

Kříž v polích nad Janoslavicemi

Do Rohle se dostávám po mírných kopečcích a hned se pouštím do o něco většího kopečku z Rohle zase ven

V nejvyšším bodě tohoto stoupání stojí Rohelská bouda. Jen kamenná bouda, nic víc nečekejte. Potěší následující sjezdík přes Strupšín do Brníčka.


Poslední foto je od Dlouhomilova, kde se v ohradě popásali koníci a já si u nich dopil vodu v bidonu.

STATISTIKY
Ujeto 57,7 km
Čistý čas 2:18
Průměr 25,04 km/h
Maximum 55,86 km/h

DÍKY ZA NÁVŠTĚVU :-)

 


Komentáře

1 Van Van | Web | 11. května 2016 v 16:14

Brníčko se mi moc líbí, nebo spíš ten celkový záběr, půvabná malebná vesnička, jakobych slyšela pan Kopřivu zvolat - Domove líbezný!
Pořádný výšlap, teda, já bych to asi nedala, jsem spíš na kratší tratě. Ale to kochání se krajinou znám taky, foťák většinou vozím sebou, někdy i klasický kompaktík jednoduchý, taky dobře poslouží (foticí mobil nemám). Moc pěkná série fotek a dovedu si představit ten celkovej pocit, v malebné krajině, kde všechno roste, kvete a voní.

2 Tomáš Tomáš | Web | 11. května 2016 v 18:58

[1]: Asi myslíte Strupšín, ale to je fuk ;-) jj, některé scenérie byly moc hezké. Takové malé, ale o to půvabnější.
Já myslím, že byste to dala. Když se jede pomalu a v pohodě, dá se ujet ledacos.
Normálně taky vozím foťák s sebou, ale začalo mi vadit, že se pak víc soustředím na focení než na jízdu a kochání, tak se to snažím omezovat (zatím se nedaří) :-D
Každopádně děkuji za návštěvu i komentář a přeji pěkný večer.

3 Jeník Jeník | 12. května 2016 v 9:05

Kochal jsem se s Váma. :-D

4 Mirkaw Mirkaw | 12. května 2016 v 12:47

Super fotky i cesta. Také mám podobnou trasu naplánovanou, ale zatím zůstává vždy jen u plánů a odvahy vyrazit pomálu, takže jsem ráda, že se na ta místa podívám aspoň takhle. :-)
Přeji hezký den. :-)

5 Tomáš Tomáš | Web | 13. května 2016 v 5:04

[3]: To jsem rád :-D

[4]: Nebojte se a vyjeďte, na internetu to není ono ;-) Mějte se hezky :-)

6 Ji Hei - Fotografie Ji Hei - Fotografie | E-mail | Web | 16. května 2016 v 17:20

Nádherné fotečky a krásné počasí :) - u nás je zima :-(.
Nedávno jsem si vyzkoušela elektrokolo Crussis. Mimochodem to byl neodolatelný fešák :), barva černá a žlutá a musím říct, že tady u nás v těch našich kopcích (Krušné hory), bych něco takového docela ráda vyzkoušela :). Já vím :))) - nic pro tebe :).

7 T(h)om T(h)om | Web | 16. května 2016 v 17:45

[6]: Ten den bylo počasí super, ale dnes tu máme taky hnusně. Před chvílí jsem byl nakoupit a schytal solidní přeháňku. Mám obavu, že následující dny mě čeká delší cyklistický deficit.
O elektrokole jsem zatím ani neuvažoval, ale chápu, že komu např. zdraví neumožňuje kolo normální, tomu může hodně pomoct. Ostatně dnes už ho má kde kdo a dávno to není taková exotika jako kdysi, takže proč ne?
Díky a měj se hezky :-)

Komentáře jsou uzavřeny.