Bozeňov, Krchleby, Pobučí

12. června 2016 v 21:39 | T(h)om |  Cyklovýlety
ŠUMPERK - DOLNÍ STUDÉNKY - SUDKOV - NOVÝ DVŮR - ZÁBŘEH - NEMILE - LUPĚNÉ - DOLNÍ BUŠÍNOV - MEZI PŘEHRADAMI - BOZEŇOV/HORNÍ PŘEHRADA - MEZI PŘEHRADAMI - KRCHLEBY - POBUČÍ - JESTŘEBÍ - SKALIČKA - ZÁBŘEH - ROVENSKO - POSTŘELMŮVEK - HRANIČNÍ MLÝN - CHROMEČ - BLUDOV - ŠUMPERK

(web)


Dnes se povedlo spojit čas s rodinkou i kolo dohromady. Oni vždy dojeli autem, já kolmo a všechno pěkně vyšlo. První styčný bod byl na Dolním Bušínově. Vyrazil jsem s malým předstihem a na místě byl za hodinu, rodinka dojela si pět minut poté. Prcci se vyblbli na hřišti, my velcí si dali trošku osvěžujícího moku, obě skupiny z toho vyšly spokojeně. Na přesun na dědovu zahradu v Zábřehu jsme se opět rozdělili a já to vzal malou oklikou kolem horní bozéňovské přehrady na Krchleby a Pobučí. Ta cesta do Krchleb byl sice jen 1,5 km dlouhý, ovšem solidní záhul v prudkém krpálu po dírách a šurech. Z Pobučí je do Jestřebí značená cyklostezka, ale pokud byste měli v úmyslu tudy jet, raději to nedělejte. Tedy pokud nemáte rádi štěrk, šutry, průjezd vysokou trávou a ten pocit, kdy vás ze stran šlehají kopřivy a trnité keře. Z Jestřebí do Zábřeha klasika po silnici, jen v Zábřehu jedu pro změnu kolem řeky přes park, ale nic moc. Cesta je tam hrozná. Na zahradě opět následovala delší pauza, nějaký ten žvanec a dětské řádění na houpačkách a trampolíně. Pro přesun domů do Šumperka volím trať k Rovensku a z Postřelmůvku polňačkou do Chromče, odkud už do Bludova a Šumperka jedu standardně. Vše klaplo, vše OK... prostě bezva.

A ještě jedno pozitivum: Tento výjezd dorovnal celkovou letošní porci kilometrů na úroveň konce loňského roku. Aktuální stav 1373,46 km. Teď už to může být jenom lepší:)

STATISTIKY
Ujeto 53,91 km
Čistý čas 2:22
Průměr 22,7 km/h


PÁR ILUSTRAČNÍCH FOTEK
Původně jsem neměl vůbec v úmyslu dělat report a tím spíše fotit, takže fotodokumentace je hodně ošizená
Olympus E-PL3 + M.Zuiko 14-42 mm f/3,5-5,6

Památník a Šubrtova kaplička mezi Zábřehem a Nemilí

Penzion v Dolním Bušínově

Chatová osada mezi spodní a horní přehradou

Bozeňov, horní přehrada

Pár jedinců se dokonce odhodlalo ke koupeli

Okraj Krchleb

Výhled na vitošovský lom ze silnice u Krchleb

Příjezd do Pobučí

Pobučí

Cyklostezka do Jestřebí

Stejná cyklostezka o kus dál (a ještě dál je to zase o kus horší)

Jestřebí

Příjezd ke Skaličce

Výhled k Zábřehu

DÍKY ZA POZORNOST:)

 


Komentáře

1 Jeník Jeník | 13. června 2016 v 8:03

Jo , třešně zrály , ale ještě nedozrály. Tedy nad Pobučím.

2 T(h)om T(h)om | Web | 13. června 2016 v 20:50

[1]: Však ony dozrají. A nejen u Pobučí.

3 Mirkaw Mirkaw | 14. června 2016 v 10:00

Nefotit tak krásnou trasu, to by byla věčná škoda. Mám ráda tyto reporty doplněné fotkami pro úplnou představu, jak to tam vypadá.  Přeji hezký den a už se těším na další fotoreportík. :-)

4 T(h)om T(h)om | Web | 15. června 2016 v 8:32

[3]: Tentokrát těch fotek moc nebylo, ale jako tip na trasu to brát můžete ;-) Jen pozor na úsek od přehrad do Krchleb - je vážně náročný. Děkuji a přeji pěkný den :-)

5 Sibyla Sibyla | 15. června 2016 v 15:10

Mně se líbí ten nápad spojit to s rodinným výletem.

6 T(h)om T(h)om | Web | 15. června 2016 v 15:16

[5]: Mě taky, protože se tak dají zabít dvě mouchy jednou ranou :) Dnes jsem vyrazil zase sám a o něco méně, ale stihl jsem návrat před deštěm, takže taky dobré :-)

Komentáře jsou uzavřeny.