První zasněžená projížďka

11. listopadu 2016 v 13:30 | T(h)om |  Cyklovýlety
ŠUMPERK - VIKÝŘOVICE - RAPOTÍN - VELKÉ LOSINY - LOUČNÁ NAD DESNOU - KOUTY NAD DESNOU - LOUČNÁ NAD DESNOU - MARŠÍKOV - SOBOTÍN - PETROV NAD DESNOU - VIKÝŘOVICE - ŠUMPERK

(web)

Dnes je Martina. Přísloví o tom jak Martin přijíždí na bílém koni letos platí. Aspoň tady u nás pod jesenickými kopečky. Přímo v Šumperku to není tak divoké. Co přes noc nasněžilo to k ránu zase vesměs roztálo, ale jak jsem měl příležitost vidět jen o pár kilometrů severněji, můžeme letošnímu podzimu pomalu zamávat šátečkem a nasraně pozorovat příchod zimy. Už z titulku je jasné, že dnešní reportík bude z velké části o sněhu. Srovnám-li dnešek s předchozími reporty, jdu z extrému do extrému. Nejdřív slunečno a teplo, zmokl jsem, pak zamračeno a chladno, poté slunečno a chladno, no a dnes tenhle sněhovej hnus.


Ohledně trasy (podrobnosti v odkazech výše) bych se měl možná omluvit, protože na ní nebude nic nového a letos už takovéto příspěvky hážu jen formou statistik na blogspot. Tentokrát však udělám výjimku a hodím to i sem, jelikož ten sníh - ať už chceme nebo ne, tomu dává docela jiný rozměr.
Oproti podobné, byť kratší projížďce minulý týden se mi jelo dobře a s dobrou náladou. Zřejmě i díky tomu, že jsem si opět vzal oranžové brýle (psychologické šidítko, ale nesmírně účinné) a určitě díky tomu, že občas na chvilku vylezlo i slunce a projasnilo jinak mlhavý humus všude kolem. Teplota byla v době startu kolem tří stupňů a jsem měl trošku obavy z toho, jestli se dokážu vhodně obléci, leč zadařilo se. Zateplené cyklokalhoty, funkční tričko, dlouhý dres a softshellová cyklobunda byl ohoz tak akorát na akci tohoto kalibru. Jen ponožky jsem měl vzít dvoje, protože v závěru mi trochu mrzly nožičky.
Pokud jde o zmíněný sníh, v Šumperku už není prakticky žádný, ale od Rapotína výše ho postupně přibývá. Ve Velkých Losinách se dá mluvit o začátku regulérní zimy a výše na Loučnou a Kouty ten stav spíše sílí. Dá to rozum, leží blíže horám. Během návratové etapy začal sníh ubývat někde pod Maršíkovským kopcem směrem k Sobotínu a v Petrově už se zase pole zelenaly.
Tolik textem. Moc toho nebylo, ale nevím co bych ještě připsal. Proto vám ukážu pár čerstvých fotek z vyjížďky a budu doufat, že do Silvestra ještě pořídím pár méně bílých.STATISTIKY
Ujeto 47,46 km
Čistý čas 2:05
Průměr 22,79 km/h
Maximum 41,32 km/h

FOTKY
Mobilní telefon Honor 4C

Velké Losiny, zámecký park

Silnice z V.Losin do Loučné nad Desnou

Loučná nad D., u vlakové zastávky

Loučná nad D./Rejhotice

Řeka Desná mezi Loučnou a Kouty nad D.

Centrum Koutů nad Desnou. Sjezdovka na svahu Medvědí hory je ještě mimo provoz.

U dřevěného kostelíka v Maršíkově

Říčka Merta v Petrově nad D.

U petrovského nádraží. Vzadu se tyčí kopec se zbrusu novou rozhlednou, která bude slavnostně otevřena za dva týdny, ale už nyní se tam prý dá vylézt.

 


Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 12. listopadu 2016 v 9:54

Zima, no není krásná? Díky za parádní fotky. Jen nevím, zda bych se v takovém popčasí odhodlala na kolo.

2 Jarda Jarda | 12. listopadu 2016 v 11:44

Ahoj, taky jezdím v zimě na kole, taky rád fotím, ale ještě o tom takhle pěkně referovat chce hodně energie, fandím ti.

3 Tomáš Tomáš | Web | 12. listopadu 2016 v 18:30

[1]: No, není. Já mám raději ten zbytek roku od jara do podzimu. Jenže co nadělám, když si příroda umane? Holt nejsem Rákosníček. Ale díky za návštěvu a komentík :-)

[2]: Ahoj. Já to zimní ježdění beru spíš jako takové nutné zlo, protože počasí neovlivním a jezdit se musí (teda hodně se chce jezdit) :-) Moc díky a měj se.

4 Jeník Jeník | 13. listopadu 2016 v 8:48

No v mládí jsem také jezdil na sněhu a navíc také na motorce. Od těch dob mne bolí klouby na rukou.Ale jinak je to pohoda. Tentokráte jsem dal ale přednost pečené husičce , knedlíkům a zelí. Bylo to dobré. Dnes ještě budou "dozvuky" - té husičky.

Reportáž hezká i když počasí nepřálo. Jen tak dále. Těmito reportážemi mi vracíte alespoň na chvilku mé mládí. Děkuji Vám za to. :-D

5 Ludmila Ludmila | E-mail | 13. listopadu 2016 v 11:44

Paráda, zachytil jsi atmosféru přicházející zimy, moc hezké, ráda se na tvůj blog vracím

6 Tomáš Tomáš | Web | 13. listopadu 2016 v 20:48

[4]: To jste tenkrát neměli rukavice? No, fakt je, že nějaká rizika to s sebou nese, ale člověk s nimi musí prostě počítat. Husičku k obědu vám závidím. Já jsem byl celý víkend v práci a baštil jen firemní krmi. Husa by byla každopádně lepší :-D

[5]: Osobně bych se bez zimy klidně a rád obešel. Přeskočit z podzimu rovnou do jara - to by byl ideální scénář, ale když my už taky máme čtyři roční období... Děkuji a přeji pěkný večer :-)

7 Sibyla Sibyla | 14. listopadu 2016 v 9:00

Není nic krásnějšího než zasněžený les :-) Taky jsem na Martina vyrazila, v okolí Ústí to bylo podobné (ale odpoledne už tálo). A včera jsem si udělala výjezd na Suchák na svatomartinskou husu a bylo to naprosto luxusní poježdění! Blbé je, když sníh nataje a pak zmrzne, to se jezdit nedá. A ještě blbější je, když silničáři posolí. To nejezdím - sůl spolehlivě rozežere kolo a pošle do věčných lovišť :-(

8 Jeník Jeník | 14. listopadu 2016 v 10:12

[6]:Rukavice jsme měli a několikeré k tomu, ale i tak jezdit v mínus dvaceti se vždy nějak podepíše na těle - tedy na kloubech,na hlavě,na rukou i nohou.Husu máme vždy jen jednou v roce a to právě na Martina.Půl roku se na ni těším.

9 Mirkaw Mirkaw | 15. listopadu 2016 v 11:39

Zimu nemám ráda, ale fotky s ještě olistěnými stromy a barevnými místy s nadílkou sněhu jsou moc hezké.Ráda jsem se takto projela a dostala do míst, kde tak často nejsem. :-) Přeji hezký den.

10 Tomáš Tomáš | Web | 16. listopadu 2016 v 16:26

[7]: Tak to jsi dobrá, vyjet v tomhle na Suchák :-) Já už mám bika po servisu a uskladneného v suchu. Za chvíli začnou solit a to se fakt jezdit nehodí. maximálně tak na plečce do práce :-(

[8]: Tak to ano, ale osobně bych se v -20 na nějaké ježdění vyprdl. Zase takový extrémista nejsem :-D

[9]: Na fotkách to možná vypadá hezky, ale já zimu rád nemám a kdyby se podzim vždycky hned překlopi na jaro, nebudu se vůbec zlobit :-D Také přeji pěkný den a děkuji za návštěvu :-)

11 Zdenka Zdenka | 17. listopadu 2016 v 20:12

Krajina s popraškem sněhu je romantická..líbí se mi fotky a hlavně  z Koutů s řekou Desnou..Pěkný den. :-)

12 Tomáš Tomáš | Web | 18. listopadu 2016 v 10:23

[11]: Já se těším až bude zase po poprašku, ale jsem rád, že se líbí. Mějte se :-)

Komentáře jsou uzavřeny.