Výběr 2016

21. prosince 2016 v 19:50 | T(h)om |  Skladiště obrázků

Dělám to už pár let, takže ani letos se závěr roku neobejde bez výběru fotografií z uplynulých dvanácti měsíců. Za každý měsíc pěkně po jedné fotce. Kdysi jsem se snažil vybírat podle kvality, jenomže poslední dobou (posledních několik roků) kvalita upadá. Focení není priorita, nýbrž spíše dokumentace mého potloukání se po světě. Myšlen svět nejčastěji v perimetru kolem 40 km od Šumperka. Ale co co už. Letos na 99,9999999% nic nepřibude a tradice je tradice, proto i vzdor jistému úpadku levelu mého fotoarchivu přináším také letos finálovou a finální dvanáctku.LEDEN: Tohle sice nemá s potloukáním se po světě moc společného, ale pro pestrost témat aspoň jedna výjimka. Kdo jste vychodil tuším pátou třídu ZŠ, určitě jste poznali mikroskopický pohled na buňky cibule. V lednu byly prd podmínky na výletování (něco jako teď), tak jsem se musel zabavit jinak, v tomto případě mikroskopem a foťákem. (související článek)

ÚNOR: V únoru se situace sice pořád nelepšila, ale cykloabsťák si žádal ukojení, tož jsem vyrazil aspoň přes les k Osikovu. Na snímku jedna z kraviček mrznoucí v ohradě tamního statku. (související článek)

BŘEZEN: Tyhle boží muka stojí poblíž rybníka u Šumvaldu, kam jsem zavítal v rámci cyklovýletu k hradu Sovinci. (související článek)

DUBEN: Jedna z mála příležitostí vykouknout za naše česká a moravská humna, konkrétně do Rakous. Foto je pořízeno u vodopádů Myrafälle na okraji Gutensteinských Alp. (související článek)

KVĚTEN: Kravičky ještě jednou, tentokrát veselejší a v příjemnějším prostředí nádherných luk a pastvin nad Horním Bohdíkovem. (související článek)

ČERVEN: Tenhle výjezd na Dlouhé stráně byl celkem netypický, ale tím zapamatováníhodnější. Promrzl jsem, zmokl, ale pamatovat si to budu nejspíš nafurt. Pohled na spodní nádrž přečerpávací elektrárny ze silnice vedoucí k nádrži horní. (související článek)

ČERVENEC: Nádherné výhledy z horní části osady Labe, nebo jestli chcete Elbe (obojí je blbě) na svahu hory Ucháče. Tenhle výlet fakt stál za námahu. (související článek)

SRPEN: Další z výhledů na kopečky naše krásných, divokých a ponurých Jeseníků. Vyfoceno z dřevěné vyhlídkové konstrukce na vrcholové skále Kamenného vrchu. (související článek)

ZÁŘÍ: Mimo toho, že během zářiového cyklovýletu jsem dojel až na hrad Bouzov a potkal tam Jeana Reno, zastavil jsem se i u bývalé pískovny poblíž Bohuslavic. Ve srovnání s jinými jde o louži, ale v barvách začínajícího podzimu o louži velmi fotogenickou. (související článek)

ŘÍJEN: První, a mám dojem, že i poslední pěkný den měsíce října. Stihl jsem ho ještě patřičně využít a dojet na kole až na Paprsek. (související článek)

LISTOPAD: Z fotky ani není poznat jaká byla zima. Fakt je, že i listopad, má-li snahu, dokáže vypadat nádherně. Třeba na hřebeni Bludovského kopce mezi Bludovem a Šumperkem. (související článek)

PROSINEC: Poslední měsíc, to byla letos bída. Stihl jsem jen jednu větší akci a i když celkově nebyla tak nudná jak se může zdát, tohle je asi jediná fotka, kterou můžu do výběru použít. Je pořízena u Leštiny na hrázích, po nichž vede takový "cykloobchvat". (související článek)

DÍKY ZA POZORNOST A KDYBYSTE SEM UŽ NEZAVÍTALI, PŘEJI TAKY VŠE NEJ DO NOVÉHO ROKU.
 


Komentáře

1 Ludmila Ludmila | E-mail | 21. prosince 2016 v 20:41

Bilance se ti podařila, moc hezké, gratuluji nejen ke zdolaným kilometrům, ale i hezkým snímkům.
Přeji hodně šťastných kilometrů v novém roce

2 Tomáš Tomáš | Web | 22. prosince 2016 v 4:55

[1]: Moc děkuji, příští rok ty kilometry budu asi víc flákat. Měj se a přeji krásné svátky :-)

3 Zdenka Zdenka | 27. prosince 2016 v 15:02

Vybral jste moc pěkné snímky z cest..:-) Pěkný den a do nového roku mnoho zajímavých kilometrů Jesenickem. :-)

4 Tomáš Tomáš | Web | 28. prosince 2016 v 9:32

[3]: Děkuji a vám přeji v podstatě to samé. Ale hlavně zdraví, to potřebujeme všichni :-)

Komentáře jsou uzavřeny.